Login
Chcete vědět kde teď jsem a co právě dělám ?

Stačí kliknout v levém nebo v horním menu na Kontakt a potom na odkaz Moje aktuální poloha. Pokud máte nainstalovný Google Earth můžete kliknout na ikonu Otevřít v Google Earth hned za odkazem Moje aktuální poloha. Červená značka na zobrazené mapě ukazuje moji aktuální polohu. Zelená linka a zelené značky ukazují můj pohyb v průběhu celého dne. Kliknutím na značku můžete zobrazit podrobnější informace z daného místa, např. v kolik hodin a co jsem tam dělal.

Jak to funguje ?

Jako dnes již asi většina, vlastním mobilní telefon, který je vetšinou tam kde jsem já (vyjímečně tam kde je pan Alzheimer nebo nějaký hajzl co mi ho ukradnul). Můj telefon má také GPS modul a SIM kartu s aktivní službou Internet v mobilu. Software na telefonu získává údaje o poloze z GPS modulu a posílá je po internetu na tento webový server, kde se ukládají do databáze Microsoft SQL Server. Stránka zobrazující moji polohu používá data z databáze pro sestavení mapy a mapové rozhraní Google Maps pro zobrazení mapy. Zapnutý GPS modul a internetová komunikace má samozřejmě vliv na výdrž baterie, takže software zapínám pouze občas, pokud se moje poloha nějak zásadně změní. Proto jsou většinou zelené linky přímé a neodpovídají mému skutečnému pohybu. Značky na mapě však vždy ukazují moji skutečnou polohu. Pokud je telefon dobíjen v držáku v autě, tak software zapnu na stálo a pak lze na webu vidět kudy jsem přesně jel. Občas můžu pomocí telefonu napsat i nějaký text, který se uloží do databáze na web serveru společně s polohou a na mapě pak bude zobrazena značka s tímto textem. Do budoucna půjde odeslat nejen text, ale i fotka.

Komerční použití

Celý systém je vyvíjen také pro komerční použití. Dopravní firma nebo taxi služba může sledovat celou flotilu vozidel a operativně měnit jejich trasu. Firma má k dispozici přesná a správná data v elektornické podobě pro vyůčtování nákladů, mezd nebo vedení knihy jízd. Přehled zaměstanavetele o pohybu služebních vozidel snižuje náklady. Přehled zaměstnavatele o pohybu zamestnanců v pracovní době zvyšuje výkon. Pokud máte zájem o nasazení systému u vás, kontaktujte mne nebo společnost Perfectsoft s.r.o., která je výhradním dodavatelem tohoto systému pro komerční použití.

Number of comments: 1
  • valenta igor (4/11/2021 11:13:31 AM)

    f